Časová osa

17.10.2021
Další repríza komedie Inzerát
Chceme věřit tomu, že už je možné dělat i takové vylomeniny, jako je hraní ochotnického divadla. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet, jestli nám to na jevišti pořád funguje a jestli i diváci si znovu najdou cestu na naše představení. Sehrajeme proto v sobotu 6. listopadu v 17:00 ve velkém sále KD ve Vranové další reprízu našeho kousku Inzerát. Ano, nepůjde o žádnou novou premiéru, ale vrátíme s k našemu osvědčenému a divácky úspěšnému představení. Pevně věříme, že ve vranovském kotli s našimi diváky uvaříme pěkně pikantní divadelní menu.

 
21.3.2017
Ve státním zájmu
Ve státním zájmu

Antonín Procházka - autor našeho nového kousku - uvádí svoji hru slovy: "V bytě neúspěšného filmaře Emana se odehrávají scény, které jsou i pro skrytou kameru tak trochu silná káva. Jenže i uprostřed intrik a podrazů se může zrodit čistá láska. A uprostřed chaosu se může zrodit vynález, který lidem otevře oči...".
Opět se tedy vracíme ke komediálnímu žánru, který je mezi diváky nejoblíbenější, a nabídneme vám při našem představení - doufáme - řadu podnětů k procvičení bránice. Jelikož se snažíme poslední dobou vyhýbat bezduchým dílkům s humorem založeným pouze na "kopancích do zadele", zvolili jsme kousek, který snad divákovi nabídne i trošku toho zamyšlení.   


17.10.2015
Past na Myši
Past na myši

Past na myši představuje další výzvu pro náš divadelní soubor. Jedná se o nejúspěšnější a nejhranější divadelní detektivku. Její autorka - Aghata Christie - ve svém životopise o hře napsala: „Musím říci, že jsem ani v nejmenším neměla dojem, že stojím na prahu velkého úspěchu. Připadalo mi, že to jde docela dobře a přitom jsem si smutně pomyslela, že to není ani ryba ani rak. Vložila jsem do toho příliš mnoho humorných situací a tím hra ztrácí napětí. Pamatuji se, že jsem z toho byla trochu zdeprimovaná.“ 
Past na myši se hraje od svého prvního provedení nepřetržitě až do dnes. V Ambassadors Theatre museli dokonce pořídit nová sedadla a oponu a také kulisy, protože ty staré byly příliš odřené.
Doufáme, že na našem představení dokážeme vytvořit náležitě napjatou atmosféru, která vtáhne každého diváka do děje a přiměje jeho šedé buňky aktivně pracovat na plné obrátky.


5.10.2013
Strašidlo Cantervillské

Tato černá komedie představuje více jak 100 minut humoru, zvukových, světelných a kouřových efektů. Původní předlohy - povídky Oscara Wilda - se drží pouze rámcově, protože pro naše nastudování jsme využili originální scénář Jana Skopečka. Skopečkův text dokonale pracuje se suchým anglickým humorem a smyslem pro nadsázku.14.4.2012
14.4.2012 - Medvěd a Námluvy
Medvěd a Námluvy

Součástí představení jsou dvě jednoaktovky A.P. Čechova. V obou je autorem scénáře dokonale zachycena krása lidských vztahů na ruské vesnici koncem 19. století. Po lyričtějším Medvědovi, kterého hrajeme v první půlce představení, přicházejí po přestávce Námluvy. V první půli má tedy divák možnost citově pookřát a dobře se pobavit příběhem, ve druhé půlce pak příjde silný nápor na bránici.